תחומי פעילות פרופסור לברון

הפריה חוץ גופית

תהליך ההפריה החוץ-גופית כולל השריית ביוץ מבוקרת, שאיבת הביציות מזקיקי השחלות, הפרייתן במבחנה, גידול העוברים בתנאי מבחנה והחזרתם לרחם. על בסיס זה ניתן כיום לתת מענה כמעט לכל המצבים של אי-פוריות. השליטה על שלב זה בתחילת החיים יוצרת אפשרויות של אבחון ומניעת מחלות גנטיות ואף פיתוח אמצעים טיפוליים אינטרדיסציפלינריים כגון טיפול בתאי גזע.

בחירת מין העובר

עובר זכרי מתאפיין על ידי כרומוזומי המין XY בעוד שעובר נקבי מתאפיין ב-XX. 

כיום ניתן באמצעות הפריה חוץ-גופית ו-PGD , לאבחן גם את כרומוזומי המין. זוהי הדרך היחידה לאבחן בוודאות ואפילו לקבוע את מינו של היילוד. 

אבחון גנטי טרום הריוני

ההתוויות לאבחון טרום השרשתי נחלקות למצבים הקשורים בליקויים המספר ומבנה הכרומוזומים כמו טרנסלוקציות  ומצד שני בליקויים בגנים  כמו X שביר, טיי זקס, ניוון שרירים וכד'. ההליך מבוצע על ידי דגימת תא אחד מהעובר כאשר הוא בן 3 ימים ואינו פוגע בהמשך התפתחותו. באופן כזה ניתן לבחור את העוברים הבריאים להחזרה לרחם.

טיפול בהפרעות פריון

בעשורים אחרונים חלה התקדמות רבה באשר לאמצעים הפרמקולוגיים המשמשים לטיפול בליקויי פריון על סוגיהם השונים. מרבית התכשירים הינם יקרים ביותר לכן השימוש בהם מצריך שיקול דעת קודם. לחלק מן התרופות יש פוטנציאל לגרימת סיבוכים ולכן יש להיעזר רק בגורמים מוסמכים לצורך טיפול. ככלל, אנו הרופאים הולכים מן הקל אל הכבד.

ברור הזוג העקר

אי-פוריות הינה אי-יכולת להרות במשך שנה למרות קיום יחסי מין בתכיפות סבירה. במדינות מפותחות התופעה שכיחה אצל כ-20%-15% מן הזוגות. הסיבה שבעטיה ממתינים שנה נעוצה בעובדה ששיעור הכניסה להיריון עומד על 28% למחזור ביוץ, כך שבתוך שנה כ-80% מן הזוגות יצליחו להרות ללא כל התערבות רפואית. יחד עם זאת הבירור הראשוני הינו פשוט ולא יקר כך שמומלץ לבצעו כבר לאחר 6 חודשים של ניסיון. 

תרומת ביצית

ההורמונים שמופרשים ע"י השחלה (אסטרוגן ופרוגסטרון) תו"כ מחזור הביוץ מכינים את הרחם לקליטה של היריון. במידה והשרשת עובר ברחם נושרת הרירית ומתחיל וסת ומחזור ביוץ חדש. מטרת ההכנה שלכם לקראת תרומת ביצית היא לחקות את התהליך בעזרת מתן הורמונים דרך הפה (אסטרוגן) ודרך הנרתיק (פרוגסטרון).

פונדקאות בחו"ל

נשים שהרחם שלהן נפגעה ע"י דלקות או פעילות כירורגית בעבר (גרידות) או נכרת בגלל גידולים, יכולות להסתייע בפונדקאות. פונדקאות מוצעת גם במקרים בהם, מסיבה רפואית, נאסר על האישה להיות בהיריון (כלומר ההיריון עלול לסכן את בריאותה בגלל מחלת לב, יתר לחץ-דם, סוכרת ועוד) וכן במקרים של הפלות רבות חוזרות שלא נמצא להן פתרון טיפולי אחר.

תרומת זרע

ביצוע הזרעות מתורמי זרע מבנקי הזרע בארץ ומבנקי זרע אחרים בעולם. לכל המידע הנחות וקביעת תורים לייעוץ הכנסו לעמוד.

אולי יעניין אתכן/ם גם:

מאמרים

קורונה והיריון

מאמץ עולמי עצום מושקע בימים אלו להבנה של המגיפה העולמית ששמה הרשמי הוא COVID-19. בכלל זה מדע הרפואה מנסה להבין גם את ההשלכות של הווירוס

קרא עוד »
מאמרים

סוגי טיפולי פוריות לאישה

  כאשר אישה או זוג רוצים להביא לעולם ילד הם מתחילים לרוב את הניסיונות בדרך הרגילה. אלא שבמקרים מסוימים, חולפים חודשים רבים ללא תוצאות ומגיעה

קרא עוד »

הרשמי לקבלת את העדכונים האחרונים שלנו

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית מוסן מנת.  להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין