תרומת ביציות

המציאות מצביעה על כך, כי לא כל הזוגות מצליחים להביא ילדים לעולם, ותהיינה לכך הסיבות אשר תהיינה. אנו מורגלים יותר לשמוע על תרומות זרע, אולם תרומת ביציות גם היא נפוצה. באמצעות התרומה ניתן לסייע לאנשים חשוכי ילדים סוף סוף להגשים את חלומם, ולאחוז תינוק בידם.

מתי כל זה התחיל?

תרומת ביצית איננה תחום רפאי חדש. למעשה עוד בתחילת שנות השמונים, נולד ילד מתרומת ביצית, (לא בארץ), ואכן הייתה זו התקדמות משמעותית ביותר בתחום בכל רחבי העולם. מיותר לציין, כי הצלחת ההליך, תרמה להרבה תקוות בקרב הורים. לרוב הצורך מתרומת ביצית מתעורר כאשר האישה סובלת מאי אילו בעיות פוריות ובעבור נשים אשר ההיריון יהווה בעבורן סיכון.

על ההליך

בזמן תרומת ביצית, שואבים מהאישה ביציות, רצוי שהיא תהיה לא מבוגרת מידיי וכמובן בריאה, ולאחר מכן, מגיע זמן ההפריה שלה מבן הזוג של אותה אישה הנדרשת לתרומת ביצית. לעיתים אין רק מדובר בבן הזוג, אלא בתרומת זרע. תוך טווח זמן קצר, מבצוע הליך הפרייה רחמי.

האם התרומה מתאימה לכלל הנשים?

לרוב פונים זוגות במקרים בהם הבעיה קיימת אצל האישה. אין שום אופציה בנמצא למעט תרומת ביציות. גם נשים מבוגרות, לקראת סוף שנות הארבעים, המעוניינות בעוד ילדים ומתקשות להיכנס להיריון בשל גילן המתקדם, וכל הסיכונים הכרוכים בכך, לא פעם יפנו לקבלת תרומת ביצית.

בנוסף, נשים אלה עלולות לסבול ממחלות מסוימות. קהל היעד העיקרי של תרומת ביצית, אלה הן נשים הסובלות מבעיות שחלתיות, ולכן הן מפסיקות לייצר ביציות. גם נשים אשר נולדו ללא שחלות, תרומת ביציות היא הפתרון הטוב ביותר בעבורן.

מה באשר להקפאת ביציות?

השאלה העיקרית הנשאלת – האם כל הנשים מתאימות להליך הקפאת ביציות? האם הליך זה קשור לסיבוכים כלשהם? נשים נולדות עם כמות מסוימת של ביציות. עם השנים כמות הביציות תלך ותרד. זאת ועוד, גם איכות הביציות יורדת עם הזמן ובמשך השנים. כאשר הביצית היא בעלת איכות ירודה, תרומה היא בהחלט אופציה, ובמיוחד בקרב נשים מעל גיל 40 ומעלה.

האם הקפאת הביציות מבטיחה הצלחות?

לא תמיד, אולם בהחלט קיים סיכוי גבוה יותר להפרות נשים.

עלות תרומת ביציות

כמובן שעוד שנושא נוסף אותו יש לבדוק, הוא – תרומת ביצית עלויות. חשוב לבחור במקום אשר בורר את הנשים התורמות ביציות, בקפידה יתירה, עם מעבדות מתקדמות, חלק מהמרפאות הללו, יציעו לכם תרומת ביצית במחירים סבירים בהחלט, וקיימת אפשרות לתנאי תשלומים נוחים.

לא מעט זוגות, טסים לעבר מדינות שמעבר לים, לשם פתיחת ההליך, עניין זה טומן סיכון בחובו, העלויות תהיינה גבוהות יותר, ואין שום צורך, כיום ניתן לעשות זאת בארץ. שיעורי ההצלחה מרשימים למדיי, והיה והמטופלת לא נכנסה להיריון, ישנם מקומות אשר יחזירו לה את מלוא הסכום אותו שילמה. וככלל, העלות הממוצעת נעה בסביבות שלושת אלפים דולר לערך.