פונדקאות ברוסיה

תחום הפיריון מתחדש כל העת, והטכנולוגיה מאפשרת לרבים להפוך להורים. יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים שבהם בשל סיבות רבות אין ברירה, ויש צורך להיעזר בשירותיה של פונדקאית. תחום הפונדקאות בארץ נמצא עדיין בתחילת דרכו, ולא תמיד מספק את המענה הדרוש לכל אדם ואדם. על כן, יש מי שבוחר לפנות לשירותי פונדקאות בחו"ל, כשאחת המדינות המאפשרות הליך זה היא רוסיה.

הגבלות הפונדקאות בארץ

אחת הסיבות שבגללן רבים פונים לפונדקאות בחו"ל נוגעת להגבלות הרבות שחלות אל פונדקאות בארץ. על מנת לזכות באישור לפתוח בהליך פונדקאות בארץ, חייבים מבקשי הבקשה להיות זוג (גבר ואישה) ועליהם לעמוד בתנאים רבים. גם על הפונדקאית חלות מגבלות שונות, חלקן נועדו להגן על בריאותה ועל נפשה. הוועדה של משרד הבריאות דורשת הוכחות כי האישה הפונדקאית נמצאת במצב בריאותי תקין, וכי היא מעוניינת לשמש כפונדקאית מרצונה החופשי. בנוסף על כך, עליה להיות אישה שכבר ילדה בעבר לפחות פעם אחת והגיל שלה חייב להיות בין 22 ל-38. הפונדקאית גם אינה יכולה שיהיה לה קשר משפחתי כלשהו לזוג. מי שנזקק גם לתרומת ביצית ולתרומות זרע, חלות עליו הגבלות נוספות באשר למקור התרומה. כפי שניתן להיווכח, הליך פונדקאות בארץ הוא מורכב ואינו פתוח בפני כל אחד. זוגות חד מיניים, או אנשים המעוניינים להיות הורים יחידנים, אינם רשאים לפתוח בהליך פונדקאות בארץ. לכן, רבים פונים בלית ברירה להליך פונדקאות בחוץ לארץ.

פונדקאות ברוסיה

אנשים או זוגות המעוניינים להביא לעולם ילדים באמצעות הליך פונדקאות, יכולים בהחלט לשקול את האפשרות של פונדקאות בחו"ל. לעתים קרובות דווקא התהליך שנערך בחוץ לארץ יהיה פשוט הרבה יותר מההליך בארץ, וגם העלויות הכרוכות בכך לא יהיו בהכרח יקרות יותר. אחד המרכזים הגדולים ביותר כיום, שאליו מגיעים זוגות ואנשים יחידים, הוא רוסיה. כאן ניתן גם לבחור מתוך מאגר גדול של תרומת ביצית עלויות, ולבצע את כל ההליך הנדרש במקום אחד. בניגוד להליך בארץ, ברוסיה אין הגבלה על מספר הביציות שניתן לקבל מהתורמת, וכך האפשרות להפרייה חוזרת הופכת לפשוטה יותר. ברוסיה גם אין הגבלה על מספר ההחזרות של עוברים לרחם, כך שאם הפונדקאית מסכימה לכך, יש אפשרות לניסיונות נוספים. יתרון נוסף להשלמת הליך הפונדקאות ברוסיה, היא שהליך זה פתוח גם בפני זוגות שאינם זוגות הטרוסקסואלים, וגם בפני מי שמעוניין להפוך להורה יחידני.

חוזרים לארץ בידיים מלאות

זוגות ויחידים הבוחרים בפונדקאות ברוסיה נדרשים לשהייה בת שלושה שבועות בחוץ לארץ לפני שהם מורשים לחזור עם הילד לארץ. בתקופה זו מבוצעות בדיקות גנטיות שמטרתן לוודא מיהם ההורים הביולוגיים של התינוק. לאחר שהקרבה הגנטית מאושרת, ההורים יכולים להנפיק לרך הנולד דרכון על מנת לחזור לארץ. פעמים רבות בתקופת המתנה זו ניתנת להורים הטריים אפשרות לגור בדירות המיועדות לשימוש זה, אך קיימת גם אפשרות לגור כמובן בבית מלון. רוסיה נמצאת מרחק של שעות טיסה בודדות מישראל, ולכן ההורים לעתיד יכולים לבקר את בה מספר פעמים לאורך התהליך בהתאם לרצונם. בסופו של דבר, גם כשמשכללים את עלויות הטיסה והשהות במקום, לעתים דווקא עלות הפונדקאות ברוסיה תהיה נמוכה יותר. כך או כך, אין ספק כי לעומת ההגבלות הרבות החלות בארץ, ברוסיה קיימות בדרך כלל אפשרויות רבות יותר, וההליך פשוט יותר.